Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Eva Farré Garriga
Titulació: Màster en Enginyeria Industrial

Títol de Treball/Projecte: Projecte de millora del control energètic de l’hospital universitari Arnau de Vilanova de Lleida

Director/a: Josep V. Marín

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Albert Castell
Vocal: Josep V. Marín
Suplent 1: Gabriel Zsembinszki
Suplent 2: Ramon Grau
Suplent 3: Joan Monyarch

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 09:00 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Ignasi Sabaté Pla
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Treball de rehabilitació d’un habitatge unifamiliar entre mitgeres

Director/a: Josep Justo i Salvador Giné

Tribunal:

President/a: Eduard Gregorio
Secretari/a: Salvador Giné
Vocal: Julià Coma
Suplent 1: Albert Castell
Suplent 2: Cristian Solé
Suplent 3: Lídia Rincón

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 10:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Jordi Virgili Gomà
Titulació: Màster en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Prototip de polsera de biosenyals (Domus Bioassist)

Director/a: Rosa M. Gil

Tribunal:

President/a: Juan M. Gimeno
Secretari/a: Rosa M. Gil
Vocal: Fernando Guirado
Suplent 1: Roberto García
Suplent 2: Toni Granollers
Suplent 3: Marta Oliva

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 10:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: David Benet Cobos
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Projecte de control del consum d’aigua i de climatització de l’Hospital Universitari Arnau de Vilanova de Lleida

Director/a: Josep V. Marín

Tribunal:

President/a: Ramon Grau
Secretari/a: Joan Monyarch
Vocal: Josep V. Marín
Suplent 1: Gabriel Zsembinszki
Suplent 2: Miquel Nogués
Suplent 3: Albert Castell

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 10:00 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Jordi Jordana Mestre
Titulació: Màster en Enginyeria Industrial

Títol de Treball/Projecte: Millora de la portabilitat i ergonomia d’un sistema LIDAR per al seu ús en camp

Director/a: Eduard Gregorio

Tribunal:

President/a: Albert Castell
Secretari/a: Eduard Gregorio
Vocal: Jêróme Barrau
Suplent 1: Cristian Solé
Suplent 2: Joan Ramon Rosell
Suplent 3: Joan Roca

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 12:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Arnau Esteban Alavedra
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Disseny d’un motor stirling per a cogeneració d’energia

Director/a: Gabriel Zsembinszki

Tribunal:

President/a: Martí Comellas
Secretari/a: Gabriel Zsembinszki
Vocal: Laia Miró
Suplent 1: Daniel Chemisana
Suplent 2: Josep V. Marín
Suplent 3: Íngrid Martorell

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 16:00 h
Aula: 0.01 CREA
Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Manel Casanova Pedrol
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Estudi, viabilitat, tècnica, econòmica i ambiental per la instal·lació d’un digestor anaeròbic en una granja d’engreix de pollastre

Director/a: Daniel Chemisana i Jaime Martí

Tribunal:

President/a: Chryssa Lamnatou
Secretari/a: Daniel Chemisana
Vocal: Gerard Ferrer
Suplent 1: Alex Moreno
Suplent 2: Alberto Riverola
Suplent 3: José S. López

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 16:30 h
Aula: 2.01 POLIVALENT
Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Adrià Mateo Fornés i Oriol Liarte Torrelles
Titulació: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica

Títol de Treball/Projecte: Construcció, calibració i validació d’un sensor actiu de temperatura radiativa i ambient

Director/a: Joan I. Rosell

Tribunal:

President/a: Josep Illa
Secretari/a: Joan I. Rosell
Vocal: Jêróme Barrau
Suplent 1: Miquel Carrera
Suplent 2: Josep Ribó
Suplent 3: Daniel Chemisana

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 17:00 h
Aula: 0.01 CREA
Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Adrià Ramírez Trallero
Titulació: Màster en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Implementació d’un servei d’interoperabilitat a la Plataforma d’Integració i Col·laboració Administrativa de la Generalitat de Catalunya

Director/a: Fernando Guirado

Tribunal:

President/a: Fernando Cores
Secretari/a: Fernando Guirado
Vocal: Jordi Planes
Suplent 1: Francesc Giné
Suplent 2: Concepció Roig
Suplent 3: Josep L. Lérida

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 17:00 h
Aula: 3.07 POLIVALENT
Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Joan Martínez Magrí
Titulació: Màster en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Modelització d’un procés avançat d’oxidació (PAOs)

Director/a: Daniel Chemisana

Tribunal:

President/a: Chryssa Lamnatou
Secretari/a: Daniel Chemisana
Vocal: Alberto Riverola
Suplent 1: Alex Moreno
Suplent 2: José S. López
Suplent 3: Gerard Mor

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 17:00 h
Aula: 2.21 POLIVALENT
Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Yina Betancourt Vázquez
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Estudi per a la millora de l’enllumenat públic de Sudanell

Director/a: Ramon Grau

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Ramon Grau
Vocal: Joan Monyarch
Suplent 1: Cristian Solé
Suplent 2: Margarita Moltó
Suplent 3: Josep V. Marín

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 17:30 h

Aula: 2.01 POLIVALENT

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Alícia Bitria Piulats
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Rehabilitación de una vivienda unifamiliar entre medianeras en Algamón (Huesca)

Director/a: Josep Coll

Tribunal:

President/a: Carles Labernia
Secretari/a: Eduard Gregorio
Vocal: Josep Gasia
Suplent 1: Julià Coma
Suplent 2: Josep Coll
Suplent 3: Lídia Rincón

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2015
Hora: 19:00 h

Aula: 0.01 CREA

Share