Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Steffany Aced Caceres
Titulació: Màster en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: pago de aportaciones por targeta en SMP CRM-ERP

Director/a: Jordi Planes

Tribunal:

President/a: Ramon Béjar
Secretari/a: Jordi Planes
Vocal: Carles Mateu
Suplent 1: Josep Argelich
Suplent 2: Tere Alsinet

Presentació:

Data: 15 de desembre de 2016
Hora: 11:00 h

Aula: 2.01 EPS

Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Jordi Bartolomé Tomàs
Titulació: Màster en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Easymodel: a user friendlygui to build and analyze mathematical models of biological systems

Director/a: Francesc Solsona

Tribunal:

President/a: Jordi Vilaplana
Secretari/a: Francesc Solsona
Vocal: Jordi Mateo
Suplent 1: Francesc Giné
Suplent 2: Concepció Roig

Presentació:

Data: 21 de setembre de 2016
Hora: 11:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Francisco Javier Corchado Gil
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Rehabilitación de un edificio para vivienda de turismo rural

Director/a: Josep Justo

Tribunal:

President/a: Gabriel Pérez
Secretari/a: Josep Justo
Vocal: Josep Coll
Suplent 1: Eduard Gregorio
Suplent 2: Maite Grau

Presentació:

Data: 21 de setembre de 2016
Hora: 12:00 h
Aula: 2.03 EPS
Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Xavier Romero Monsó
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Aplicació de sistemes passius en el desenvolupament d’un sistema modular Steel Frame

Director/a: Xavier F. Rodríguez

Tribunal:

President/a: Gabriel Pérez
Secretari/a: Xavier F. Rodríguez
Vocal: Cristian Solé
Suplent 1: Josep M. Burgués
Suplent 2: Josep Coll

Presentació:

Data: 20 de setembre de 2016
Hora: 09:00 h
Aula:

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Víctor Corral Granero
Titulació: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica

Títol de Treball/Projecte: Diseño e implementación del control de carga y descarga de silos mediante PLC

Director/a: Fernando Guirado

Tribunal:

President/a: Fernando Cores
Secretari/a: Fernando Guirado
Vocal: Cristian Solé
Suplent 1: Concepció Roig
Suplent 2: Josep Argelich

Presentació:

Data: 20 de setembre de 2016
Hora: 10:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Ignasi Llorens Cabo
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Estudi i proposta de sistema constructiu d’envoltant d’acord a criteris cradle to cradle

Director/a: Gabriel Pérez

Tribunal:

President/a: Josep Castro
Secretari/a: Gabriel Pérez
Vocal: Julià Coma
Suplent 1: Susana Serrano
Suplent 2: Cristian Solé

Presentació:

Data: 20 de setembre de 2016
Hora: 15:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Albert Estévez Vela
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Modelització d’una cambra frigorífica

Director/a: Josep Illa

Tribunal:

President/a: Jordi Giné
Secretari/a: Josep Illa
Vocal: Laia Torregrossa
Suplent 1: Daniel Chemisana
Suplent 2: Javier Bradineras

Presentació:

Data: 20 de setembre de 2016
Hora: 17:00 h
Aula: 2.01 EPS
Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Marc Cabós i Guillermo Gracia
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Web Scraping automatitzada

Director/a: Francesc Solsona

Tribunal:

President/a: Concepció Roig
Secretari/a: Francesc Solsona
Vocal: Fernando Guirado
Suplent 1: Fernando Cores
Suplent 2: Jordi Mateo

Presentació:

Data: 19 de setembre de 2016
Hora: 12:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Ramon Vilella Pijuan
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Pla de millora d’un taller mecànic

Director/a: Rosa Florensa

Tribunal:

President/a: Margarita Moltó
Secretari/a: Alba Cabiscol
Vocal: Rosa Florensa
Suplent 1: Antonio Colom
Suplent 2: Pilar Cos

Presentació:

Data: 19 de setembre de 2016
Hora: 16:00 h
Aula: 2.01 EPS
Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Kevin Borrell
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: A new cloud service for solving numerical linear optimization problems

Director/a: Francesc Solsona

Tribunal:

President/a: Lluís Pla
Secretari/a: Jordi Mateo
Vocal: Adela Pagès
Suplent 1: Francesc Solsona
Suplent 2: Fernando Cores

Presentació:

Data: 16 de setembre de 2016
Hora: 11:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Carlos Jover Solé
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Proyecto para la instalación de un banco de pruebas para el llenado de camiones cisterna

Director/a: Josep Illa i Juan R. Sánchez

Tribunal:

President/a: Margarita Moltó
Secretari/a: Josep Illa
Vocal: Juan R. Sánchez
Suplent 1: Daniel Chemisana
Suplent 2: Javier Bradineras

Presentació:

Data: 16 de setembre de 2016
Hora: 11:00 h
Aula: 2.03 EPS
Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Abel Chiné Hidalgo
Titulació: Màster en Enginyeria Industrial

Títol de Treball/Projecte: Diseño mecánico de un vehículo tipo segway

Director/a: Miquel Nogués

Tribunal:

President/a: Joan Roca
Secretari/a: Miquel Nogués
Vocal: Martí Comellas
Suplent 1: Marc Medrano
Suplent 2: Albert Castell

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 09:00 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Itziar Bonastre Borbón
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Posada en marxa d’un CPD de Cloud Privat multi-client

Director/a: César Fernández i Jordi Solé

Tribunal:

President/a: Carles Mateu
Secretari/a: César Fernández
Vocal: Ramon Béjar
Suplent 1: Josep Argelich
Suplent 2: Enric Guitart

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 09:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Oriol Esteve Blanch
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Rehabilitació energètica d’un edifici existent a Lleida

Director/a: David Pàmpols

Tribunal:

President/a: Gabriel Pérez
Secretari/a: David Pàmpols
Vocal: Carles Labèrnia
Suplent 1: Maite Grau
Suplent 2: Eduard Gregorio

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 10:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Héctor Magaña Suelves
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Propuesta para linea de producción de rejilla de suelo para ganado mediante vibroprensado

Director/a: Joan Roca

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Joan Roca
Vocal: Martí Comellas
Suplent 1: Javier Bradineras
Suplent 2: Xavier Terribas

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 10:00 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Jordi Canut Roma
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Disseny d’un grup ventilador de cabal d’aire regulable electrònicament per l’aplicació de fitosanitaris

Director/a: Daniel Chemisana i Josep Vidal

Tribunal:

President/a: Chryssa Lamnatou
Secretari/a: Daniel Chemisana
Vocal: Alex Moreno
Suplent 1: Alberto Riverola
Suplent 2: Jordi Cipriano

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 10:015 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Roger Riba Pla
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Rehabilitació d’un habitatge entre mitgeres a Selvanera (Lleida)

Director/a: Josep Coll

Tribunal:

President/a: Eduard Gregorio
Secretari/a: Josep Justo
Vocal: Josep Coll
Suplent 1: Carles Labèrnia
Suplent 2: Gabriel Pérez

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 11:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Aina Sala Colillas
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Estudi històric i constructiu del mas de la Torreta d’Olius (Solsonès)

Director/a: Josep Coll

Tribunal:

President/a: Joan A. Adell
Secretari/a: Josep Coll
Vocal: Eduard Gregorio
Suplent 1: Carles Labèrnia
Suplent 2: Josep Justo

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 11:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Alejandro Giménez Lorenzo
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Rehabilitació d’un habitatge entre mitgeres a Selvanera (Lleida)

Director/a: Josep Coll

Tribunal:

President/a: Eduard Gregorio
Secretari/a: Josep Justo
Vocal: Josep Coll
Suplent 1: Carles Labèrnia
Suplent 2: Gabriel Pérez

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 11:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Nil Baiget Mateus
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Redisseny d’una trituradora agrícola per a realitzar un procés d’encoixinament

Director/a: Joan Roca

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Joan Roca
Vocal: Martí Comellas
Suplent 1: Javier Bradineras
Suplent 2: Xavier Terribas

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 11:30 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Noemí Muste
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Desenvolupament d’una aplicació web en el context d’una empresa real

Director/a: Toni Granollers

Tribunal:

President/a: Roberto García
Secretari/a: Toni Granollers
Vocal: Marta Oliva
Suplent 1: Rosa Gil
Suplent 2: Juan M. Gimeno

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 12:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Marc Sender García
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Estudi tècnic del sistema de gir de tipus doble cinta del paletitzador del grup Beumer

Director/a: Joan Roca

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Joan Roca
Vocal: Martí Comellas
Suplent 1: Javier Bradineras
Suplent 2: Xavier Terribas

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 12:30 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Jessica Espasa Pina
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Consultori mèdic al Palau d’Anglesola

Director/a: Josep R. Castro

Tribunal:

President/a: Eduard Gregorio
Secretari/a: Josep R. Castro
Vocal: José M. Iglesias
Suplent 1: Javier Bradineras
Suplent 2: Josep Gasia

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 13:00 h
Aula: 2.04 Polivalent

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Víctor Blanco Xuclà
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Estudi de la dinàmica vertical d’un vehicle de quatre rodes en funció de la massa no sospesa

Director/a: Daniel Chemisana

Tribunal:

President/a: Chryssa Lamnatou
Secretari/a: Daniel Chemisana
Vocal: Alberto Riverola
Suplent 1: Gerard Mor
Suplent 2: José Santos López

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 13:15 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Jaume Castaño
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Condicionament de les instal·lacions d’un grup de locals destinats a assaig de grups musicals

Director/a: Ramon Grau

Tribunal:

President/a: Javier Bradineras
Secretari/a: Ramon Grau
Vocal: Josep Marín
Suplent 1: Martí Comellas
Suplent 2: Daniel Chemisana

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 14:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Alejandro Lara lafarga
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Estudio y diseño de la llanta de un automòbil

Director/a: Martí Comellas

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Martí Comellas
Vocal: Joan Roca
Suplent 1: Javier Bradineras
Suplent 2: Cristian Solé

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 15:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Miquel Reyes Sánchez
Titulació: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica

Títol de Treball/Projecte: Implementación sistema de control mediante Arduino de un seguidor solar para miliconcentradores fotovoltaicos

Director/a: Daniel Chemisana i Alex Moreno

Tribunal:

President/a: Chryssa Lamnatou
Secretari/a: Daniel Chemisana
Vocal: Alberto Riverola
Suplent 1: Gerard Mor
Suplent 2: José Santos López

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 15:30 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Martí González Cames
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Desing and study of a scrum machine

Director/a: Martí Comellas

Tribunal:

President/a: Joan Roca
Secretari/a: Martí Comellas
Vocal: Miquel Nogués
Suplent 1: Javier Bradineras
Suplent 2: Cristian Solé

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 16:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Raimon Dalmases Deltell
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Estudi de viabilitat termo-econòmica d’una instal·lació de sistemes de generació renovables en un taller de planxa i pintura d’automòbils a Lleida

Director/a: Albert Castell i Daniel Chemisana

Tribunal:

President/a: Chryssa Lamnatou
Secretari/a: Daniel Chemisana
Vocal: Sergi Vall
Suplent 1: Cristian Solé
Suplent 2: Alberto Riverola

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 17:00 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Carles Blanch
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte:

Director/a: Fernando Cores

Tribunal:

President/a: Fernando Guirado
Secretari/a: Fernando Cores
Vocal: Concepció Roig
Suplent 1: Josep L. Lérida
Suplent 2: Sisco Giné
Suplent 3: Francesc Solsona

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 19:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Enric Doblas
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Aplicación meditación Mindfulness

Director/a: Rosa Gil

Tribunal:

President/a: Roberto García
Secretari/a: Rosa Gil
Vocal: Jordi Virgili
Suplent 1: Juan M. Gimeno
Suplent 2: Toni Granollers

Presentació:

Data: 15 de setembre de 2016
Hora: 22:00 h
Aula: 2.01 EPS
Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Jordi Costa Riguillo
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Disseny i implementació d’una plataforma Open Hardware de lectura i publicació de dades d’un codificador rotatori

Director/a: Ramon Béjar i Francesc Guitart

Tribunal:

President/a: Carles Mateu
Secretari/a: Ramon Béjar
Vocal: Jordi Planes
Suplent 1: Josep Argelich
Suplent 2: César Fernández

Presentació:

Data: 14 de setembre de 2016
Hora: 12:00 h
Aula: 2.03 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Aleix Vázquez Martínez
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Estudi de rehabilitació i centre d’interpretació d’una mina situada al Baix Cinca

Director/a: Carles Labèrnia

Tribunal:

President/a: Lluís Pueyo
Secretari/a: Carles Labèrnia
Vocal: Lídia Rincón
Suplent 1: Josep Coll
Suplent 2: Manel Ribes

Presentació:

Data: 14 de setembre de 2016
Hora: 12:00 h
Aula: 1.04 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Laura Rosell Novell
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Estudi d’usos i rehabilitació d’un edifici entre mitjaneres a Cervera (Lleida)

Director/a: Carles Labèrnia

Tribunal:

President/a: Maite Grau
Secretari/a: Gabriel Pérez
Vocal: Carles Labèrnia
Suplent 1: Josep Coll
Suplent 2: Eduard Gregorio

Presentació:

Data: 14 de setembre de 2016
Hora: 15:00 h
Aula: 0.08 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Xavier Cabós Sánchez
Titulació: Grau en Enginyeria Informàtica

Títol de Treball/Projecte: Visualitation Drone Logistics Platform

Director/a: Tere Alsinet

Tribunal:

President/a: Fernando Cores
Secretari/a: Tere Alsinet
Vocal: Josep Argelich
Suplent 1: Jordi Planes
Suplent 2: Ramon Béjar

Presentació:

Data: 14 de setembre de 2016
Hora: 15:30 h
Aula: 2.01 EPS
Share

Lectures Treballs Finals de Grau/Màster

Estudiant: Iván Rey Torrente
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Instalación de una planta de trigeneración aplicada a una linia de zumos de naranja

Director/a: Marc Medrano

Tribunal:

President/a: Cristian Solé
Secretari/a: Marc Medrano
Vocal: Sergi Vall
Suplent 1: Ingrid Martorell
Suplent 2: Martí Comellas
Suplent 3: Albert Castell

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 10:30 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Fernando Robles López
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Varias instalaciones de una vivienda unifamiliar con CYPE

Director/a: Marc Medrano

Tribunal:

President/a: Josep Marín
Secretari/a: Marc Medrano
Vocal: Cristian Solé
Suplent 1: Ingrid Martorell
Suplent 2: Lídia Rincón
Suplent 3: Sergi Vall

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 11:30 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Andreu Cancet Sánchez
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Disseny d’una pròtesi de membre superior amb control microelèctric

Director/a: Miquel Nogués i Rosa Gil

Tribunal:

President/a: Jesús Pomar
Secretari/a: Miquel Nogués
Vocal: Eduard Gregorio
Suplent 1: Joan Roca
Suplent 2: Martí Comellas

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 12:00 h
Aula: 0.01 CREA

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Miquel Àngel Pérez Pérez
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Fabricació d’un soldador de joier que funcioni amb hidrogen. Producció d’hidrogen per mitjà d’electròlisi de l’aigua

Director/a: Ingrid Martorell i Marc Medrano

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Marc Medrano
Vocal: Josep Marín
Suplent 1: Ingrid Martorell
Suplent 2: Lídia Rincón
Suplent 2: Sergi Vall

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 12:45 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Natàlia Serres Margalida
Titulació: Grau en Arquitectura Tècnica

Títol de Treball/Projecte: Estudi d‘habitatges modulars prefabricats de fusta, passius i autosuficients

Director/a: Carles Labèrnia

Tribunal:

President/a: Natàlia Aldaz
Secretari/a: Carles Labèrnia
Vocal: Maite Grau
Suplent 1: Eduard Gregorio
Suplent 2: Lídia Rincón

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 16:00 h
Aula: 2.12 Polivalent

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Jaume Borràs Bonet
Titulació: Grau en Enginyeria Mecànica

Títol de Treball/Projecte: Instal·lacions de climatització, ventilació i contraincendis per a local destinat a mútua

Director/a: Ramon Grau

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Ramon Grau
Vocal: Juan J. González
Suplent 1: Gerard Ferrer
Suplent 2: Margarida Moltó

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 18:00 h
Aula: 2.01 EPS

Separador Treballs i Projectes

Estudiant: Marc Masip Vidal
Titulació: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica

Títol de Treball/Projecte: Sistema fotovoltaic d’autoconsum d’una fàbrica de pinsos i granges annexes

Director/a: Ramon Grau

Tribunal:

President/a: Miquel Nogués
Secretari/a: Ramon Grau
Vocal: Juan J. González
Suplent 1: Jesús Pomar
Suplent 2: Josep Argelich

Presentació:

Data: 13 de setembre de 2016
Hora: 19:00 h
Aula: 2.01 EPS
Share

← Previous PageNext Page →